Zimní opravy začaly v Bezručově ulici, kde se u bývalého sídla Svazarmu propadla vozovka. Mělnický radní pro dopravu Jindřich Špergl uvedl na sociální síti, že další zatím provizorní zásahy se z větších ulic týkají vedle Bezručovy také Tyršovy, Fibichovy, Krombholcovy, Nad Šafranicí, U Cihelny, Vodárenská, Zádušní, Českolipské, Dobrovského nebo Chloumecké.

„Souběžně s opravami silnic probíhají i opravy chodníků. Těch míst, které by si opravu zasloužily, je mnoho, ale někde začít musíme,“ poznamenal Špergl.

Ilustrační snímek
Mělnická dealerka lapena při prodeji pervitinu. Ve vazbě nakonec neskončila

Doba o víkendu před jarními prázdninami a v následujícím týdnu byla zvolena s cílem co nejmenších následků pro plynulost dopravy ve městě a zároveň provedení oprav v odpovídající kvalitě. V těchto dnech dochází na některých místech v Mělníku k částečnému omezení provozu.

Na stejné koordinační poradě, kde byl vybrán termín, byl zároveň sjednocen standard oprav. „Tam, kde to bude možné a účelné, bude nově požadováno vyříznutí stavebního otvoru s následnou penetrací, poté uložení studené asfaltové směsi do otvoru a konečné uválcování,“ vysvětlil Špergl.

Nádražní ulici v Mělníku čeká letos nákladná rekonstrukce.
Nádražní ulici čeká rekonstrukce. Omezení a objížďky jsou zatím nejasné

V zimních měsících lze podle radního pro dopravu provádět opravy pouze aplikací studené asfaltové balené směsi, která je rychle připravena k použití. „Horká emulze pro tryskovou metodu se začne vyrábět až v dubnu,“ připomněl.

Na sociální síti se hned ozvali kritici, jimž radní pro dopravu odpověděl, že technologický postup navrhli odborníci. „Všichni, kdo je realizují, tak činí s nejlepším úmyslem alespoň zčásti dopravu v našem městě zlepšit,“ dodal.

Nově bude veškeré opravované narušení vozovek evidováno a v létě má dojít k souvislejším opravám.