„Nemáme tolik personálu, abychom mohli zároveň otevřít plavecký bazén i letní koupaliště,“ vysvětluje Ivana Slabá s tím, že opravy uspíšilo uzavření prostor kvůli koronavirové krizi. Mohly totiž začít o měsíc dříve, než se původně plánovalo. „Využili jsme uzavření a nechali dělat věci, které by trvaly velmi dlouho a nestihly by se. Něco by se muselo nechat na příští rok,“ připomíná jednatelka.

Ve krytém bazénu nyní pokračují opravy a rekonstrukce dámských i pánských sprch nebo opravy povrchu akumulační nádrže. „Ta pro nás byla nejdůležitější. Je původní, stojí tam už přes čtyřicet let, od doby, co byl bazén postaven. Nacházela se v hrozném stavu, začala protékat. V současné době se na ni už dávají nátěry,“ dodává Slabá.

Brzy by měly začít také práce na schodišti k toboganu. Tamní schody jsou staré už pětadvacet let.

Jak potvrdila neratovická radnice, celkové náklady na opravy krytého bazénu se pohybují kolem 410 tisíc korun.

Zároveň před létem probíhají i práce na neratovickém letním koupališti v Tyršově ulici, které obvykle otevírá už 1. června. Právě kvůli opravám ale bude letos přístupné až od 10. června.

Dochází tam k vegetačním úpravám v okolí víceúčelového bazénu, instaluje se nový systém automatické závlahy a v provozní budově se rekonstruuje zázemí pro personál. „Dělá se i ošetřovna a pokladny, bez kterých to nejde,“ říká jednatelka Bazénu Neratovice. Celkové náklady na úpravy koupaliště mají dosáhnout zhruba částky pět milionů korun.

Po otevření budou v areálu koupaliště platit také vládní opatření. Návštěvníci si budou muset například hlídat rozestupy nebo to, kdy mají mít nasazenou roušku. Zakrytá ústa a nos nemusí mít lidé, kteří plavou v bazénu nebo leží na dece, naopak na cesty do sprch nebo na záchod je rouška nezbytná.

„Přímo v bazénu se nedá měřit, aby byli plavci dva metry od sebe. Dodržování všech pravidel se nedá uhlídat. Musela bych za každým člověkem, který se zvedne a někam jde, poslat ještě nějakého kontrolora,“ popisuje Ivana Slabá s tím, že každému návštěvníkovi by měl náležet prostor o deseti metrech čtverečních.

Opravovaný neratovický plavecký bazén není v regionu jediný, který je uzavřený. Zaplavat si pod střechou nemohou ani lidé v Mělníku nebo Kralupech nad Vltavou.

Jiří Štraub