Od začátku září bude Nemocniční ulice, kterou vedla při stavbě mělnického obchvatu objížďka, zavřená. Čeká ji rekonstrukce povrchu.

Podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla změní po dobu prací, odhadovanou na dva měsíce, svou trasu autobusová rychlíková linka mezi Mělníkem a hlavním městem číslo 349.
'
„Po zavření Nemocniční by při zachování stávající trasy nemohla být obsluhována zastávka U Hřiště, která je cestujícími hojně využívána. Linka 349 bude proto jezdit stejně jako linka 369 centrem města," vysvětlil místostarosta.

Od začátku září tak linka 349 zamíří cestou do Prahy z mělnického autobusového nádraží nahoru do města do Fibichovy ulice, pokračovat bude Pražskou na zastávku Poliklinika a dále na zastávku U Hřiště. „Po skončení prací se vrátí k dnešní trase, která vede Nemocniční do Pražské k zastávce U Hřiště," připomněl Milan Schweigstill.

Náklady na změnu trasy v době rekonstrukce Nemocniční, které platí město, dosáhnou sta tisíc korun.

Povrch vozovky v Nemocniční ulici opravuje Ředitelství silnic a dálnic, které ve městě stavělo obchvat. Město se k projektu připojí osazením obrubníků v místech, kde zatím nejsou. Vodohospodáři zároveň prověří stav místních kanalizačních šachet a řadů.

„Práce by měly trvat přibližně dva měsíce, alespoň pokud se na kanalizaci neobjeví zásadní vady, které by bylo nezbytné opravit," poznamenal místostarosta.

Stavba obchvatu už je hotová, v předchozích dnech byly položeny poslední asfaltové povrchy a záhy by už měl Pražskou ulicí plynout provoz v obou směrech. Obousměrný by měl být i obchvat.

Část Mladoboleslavské, kde jsou opravy silnice pod mostem zatím zastaveny kvůli potížím stavební firmy, ale zůstává neprůjezdná. „Objížďka směrem na Boleslav pravděpodobně povede Italskou ulicí," uvedl Milan Schweigstill.