Podle vedoucího mělnického oddělení služeb a správy komunikací Miroslava Klučkoviče by opravy měly  pokračovat až do poloviny května.

„Čekali jsme především na schválení rozpočtu na letošní rok. Ale je toho tentokrát opravdu  hodně, co musíme opravit. Jde i o to, že silnice ve městě  jsou starší,“ řekl Klučkovič Deníku.

Silnice kvůli své opotřebovanosti potřebují opravit i přesto, že v letošní zimě nebylo tolik sněhu a ani mrazy netrval tak dlouho. „Materiál za ta léta už není tak pevný. Chtělo by to samozřejmě investovat více peněz, ale ty bohužel nejsou. Máme na opravy uvolněnu částku z rozpočtu milion sto tisíc korun. S tím musíme vystačit, takže budeme opravovat to nejdůležitější,“ vysvětlil Miroslav Klučkovič.

Opravovat se tak budou hlavně výtluky, díry nebo části silnic například po haváriích vody, kterých byl v tuhých mrazech hodně.

Opravy čekají v Mělníku především ulice Sokolovskou, Vehlovskou, Pražskou a Nemocniční.

„V Nemocniční jsme už udělali obrubníky u chodníků. Také nás čeká oprava silnice  na Chloumku kvůli kanalizaci, která se tam budovala. Chceme to stihnout do konce dubna, nejpozději do poloviny května. Rekonstrukce bude stát přibližně šestnáct milionů korun, takže velká část z rozpočtu, který máme na silnice, půjde právě na Chloumek. Rozpočet činí čtyřiadvacet milionů,“ dodal.

Řidiči se teď musejí připravit na omezení na silnicích.