Rekonstrukce železničních zastávek Kralupy a Nelahozeves zámek je zase o něco blíž. Studie průjezdu železničním uzlem Kralupy nad Vltavou je totiž už hotova a předána k posouzení.

„Nyní se tato studie projednává a hodnotí,“ řekla včera pro Deník vedoucí kanceláře ředitele Správy železniční dopravní cesty Anna Kodysová.

Už teď je jisté, že zastávky budou modernější. „Bude zajištěn bezbariérový přístup, přístřešky, lepší informační systém i výrazně lepší komfort pro cestující,“ tvrdí Kodysová. O přesných podobách jednotlivých stanic po rekonstrukci se však teprve bude rozhodovat.

Hlavně zastávka Nelahozeves zámek potřebuje opravu jako sůl. Objekt má vymlácená okna, je počmáraný sprejery a naproti hyzdí okolí vyhořelá budova. „Jedním slovem ostuda,“ řekl Deníku Miroslav Vorel, který kolem zastávky jezdí do práce. „Vydali jsme souhlas s demolicí vyhořelého objektu. Zbourání budovy se připravuje,“ uvedla Kodysová.

V rámci projektu Živá nádraží se mají zastaralé železniční stanice proměnit v městská centra s obchody, restauracemi či hotely. „Revitalizace mají zaplatit investoři, kteří se rozhodnou s dráhami spolupracovat,“ vysvětlují další postup České dráhy.

Soubor staveb v okolí Kralup nad Vltavou, tedy včetně zastávky Nelahozeves zámek, má být dokončen v roce 2015.