„Uvědomme si, že stárneme a chátráme. A většina z nás, jak tady sedíme, bude stoprocentně klienty tohoto zařízení,“ vlétl do diskuse na jednání mělnických zastupitelů Milan Schweigstill. Do té doby totiž zastupitelé nemohli najít potřebnou podporu k projektu výstavby Komunitního centra. Různě zkušebně i naostro hlasovali, ale pořád se nevedlo. Změnilo se to až po krátké přestávce a zmíněném Schweigstillově vystoupení.

V Komunitním centru by své zázemí našli přestárlí, ale i handicapovaní lidé. Centrum má vzniknout v nevyužívaném a chátrajícím objektu vedle pekárny v Bezručově ulici. „Jeden objekt bude zrekonstruovaný, druhý se postaví nový,“ podotkl starosta města Miroslav Neumann.

„Chceme začít stavět příští rok. Nyní začneme se všemi potřebnými přípravnými pracemi, včetně těch na získání dotace,“ podotkl Neumann. Zastupitelům byly předloženy varianty existence tohoto zařízení: budování kompletně, po etapách, ale také zrušení projektu. I když zastupitelé při mnoha hlasováních dali jasně najevo, že centrum chtějí, dlouho se nemohli shodnout na tom, jakým způsobem.

Celý projekt bude stát 11 milionů korun, počítá se však s tím, že město na jeho výstavbu dostane dotaci a samo tedy zaplatí jen kolem tří milionů korun. „Předpokládáme, že do projektu lze vstoupit jen za předpokladu, že dotaci získáme,“ dodal Neumann.