Nejprve by ale elektrikáři měli podle starosty města s pracemi začít v suterénu. „Je tam opravdu prastaré vedení na roštech, visí tam různé lampy, takže to všechno půjde pryč. Kompletně se vyčistí prostor a tím se zvýší i podchozí výška," konstatoval starosta města a dodal, že osvětlení by měly ve škole nově zajistit moderní pásky s led diodami, které ve škole už během června testovali.

Led pásky budou instalované uprostřed chodby a v šatnách letitá světla nahradí deskové panely, tvořené také diodami.

„Učitelům se světlo ze zkušebně nataženého led pásku moc líbilo, zbývá si jen pohrát s teplotou světla," připomněl starosta. Rekonstrukce osvětlení v suterénu školy, na níž budou elektrikáři pracovat o letních prázdninách, má podle předpokladů přinést úsporu zhruba dvacet tisíc korun ročně.

Led osvětlení má podle mšenského starosty Macha navíc spoustu výhod. „Zajišťuje lepší komfort pro děti. Není totiž nic dobrého, když sedí osm hodin v kmitajícím světle, které vydávají zářivková svítidla."

Rekonstrukci elektřiny v suterénu bude financovat škola ze svého rezervního fondu. Samotné osvětlení by mělo podle starosty vyjít na zhruba sto tisíc korun a podobnou částku by měla stát rekonstrukce rozvaděčů, práce elektrikářů a kompletní vyčištění prostoru od letitých instalací.