Na slavnostní setkání dorazil až z Kalifornie také dvaadevadesátiletý syn Otakara Wollmana John. Jeho vyprávění o tom, jak v roce 1949 utíkal z Československa s pouhými sto dolary a Berettou v kapse, všechny přítomné pobavilo. Jeho maličko lámaná čeština, za kterou se neustále omlouval, pak vyvolávala úsměvy a možná i mírné dojetí.
Příběh Johna A. Wollmana, zahrnující jeho emigraci, život v Austrálii a Kalifornii i návrat do Čech, je také součástí barevné publikace Příběh nárožního domu čp. 42 v Dolních Beřkovicích od místního rodáka Karla Tichého. Jeho rodina je jedním z vlastníků domu, v němž Otakar Wollman žil bezmála dvacet let. „Za historií tohoto domu je skrytý příběh několika osobností, jejichž osudy jsou často neuvěřitelně podobné a mnohdy se i prolínají," uvedl ke své knize.
Už tři knihy o Dolních Beřkovicích
Před rokem vydal Karel Tichý úplně první publikaci o Dolních Beřkovicích s názvem Od přístavu k cukrovaru, která se zaměřuje na technické stavby v obci. Na kontě má také zbrusu novou knihu Dolní Beřkovice a Vliněves na pohlednicích, která byla slavnostně pokřtěna v neděli. „V knize se čtenáři seznámí s místy, která jim budou důvěrné známá, i s takovými, která stěží rozpoznají. Postupem času se totiž náměstí, ulice, jednotlivá stavení i břehy Labe proměnily k nepoznání," připomněl Karel Tichý.
Odhalení pamětní desky Otakara Wollmana se zúčastnilo osm desítek nejen místních obyvatel. Připomněli si přitom příběh muže, který se z chudých poměrů dokázal vypracovat až na vynikajícího hospodáře a filantropa.