Herničku umístěnou v zázemí místního plaveckého bazénu totiž musela předsedkyně rodinného centra Jana Zmeková opustit a nějakou dobu netušila, zda najde náhradní prostory.

Naštěstí se jí v relativně krátké době podařilo domluvit se s ředitelem společenského domu Ivanem Friedem, a ve středu tak mohla být slavnostně otevřena nová hernička. Zájemci ji najdou v přízemí společenského domu, vchod je ze strany od městského kina.

Hernička je prostorná

„Kvůli rekonstrukci bazénu jsme o naše původní prostory v červnu přišli. Navíc to byla opravdu malá hernička, měla nějakých patnáct metrů čtverečných, vešlo se do ní jen asi pět nebo šest dětí najednou," popsala Jana Zmeková stav, který musela před prázdninami začít rychle řešit. „Když jsem dostala tip na tyto prostory, okamžitě se mi zalíbily, přestože byly vybydlené a bylo třeba dát je dohromady," doplnila s tím, že velkou výhodou bylo jak umístění v centru města s bezbariérovým vstupem, tak velikost. „Je tu místo pro kočárky, samostatný vchod, záchod… I hernička je krásně prostorná," vysvětlila zakladatelka centra.

Než se tam však mohla hernička do nových prostor přesunout, bylo třeba je trochu zvelebit. „V srpnu nastoupila celá rodina – děda štukoval, přítel maloval a syn stěhoval nábytek. Pak jsme uspořádali brigádu pro maminky, přišlo jich asi deset a daly se do uklízení a mytí oken," pochvalovala si Jana Zmeková zapojení svých blízkých a přátel.

Od pondělí začínají kroužky

Všechno šlo naštěstí tak rychle, že se už v prvním zářijovém dni otevřely dveře herničky a rodinné centrum Myšák přivítalo v nových prostorách rodiče s dětmi. „V minulém týdnu jsme měli zkušební provoz, aby si to tady mohl každý prohlédnout. Od pondělí 14. září pak rozjíždíme všechny kroužky, máme i několik novinek pro letošní rok," upozornila.

Vedle tradičního plavání miminek, kurzů plavání pro děti od jednoho do šesti let věku, procvičování jemné motoriky v kroužku Šikulek, znakování nebo dětského cvičení nabízí Myšák nově například tanečky pro děti od tří do pěti let nebo dětskou jógu.

Besedy a jóga pro dospělé

A zkrátka nepřijdou ani dospělí návštěvníci centra, na ně čekají nejrůznější besedy a kurzy na témata týkající se dětí nebo třeba kurz první pomoci, jenž se v Neratovicích bude poprvé konat 3. října. Maminky se navíc mohou přihlásit také na jógu nebo si do herničky přijít jen posedět nad kávou, zatímco jejich děti se zabaví hračkami.