Mělník/ Skoro rok mají rozkopanou cestu před domy lidé v mělnické ulici Ovocná v městské části Mlazice. Teď se jim konečně blýská na lepší časy. Do konce letních prázdnin by měli mít v ulici nový asfalt.

Za problém dlouhodobých prací v ulici může střet hned pěti investorů v jednom místě. Rozpočtová opatření jednotlivých firem prakticky nešla zkoordinovat do jednoho časového úseku, a tak se v ulici pracovalo postupně od léta minulého roku.

V červenci byla v 700 metrů dlouhé a necelé čtyři metry široké ulici zahájena stavba nového horkovodu a vodovodu. Ke škodě obyvatel ulice však společnost ČEZ Distribuce nevyčlenila pro loňský rok peníze na zásah, po kterém by z ulice zmizely všechny sloupy, a elektrické vedení bylo uloženo pod zem. „Po složitých vzájemných jednáních rozvodné závody přislíbily termín realizace stavby do 30. května letošního roku,“ uvedl vedoucí odboru výstavby a rozvoje Pavel Průcha. Lidé v ulici tak museli přečkat zimní období s provizorním povrchem, navíc plným překážek.

Do rekonstrukce se po dlouhém nátlaku města přidala i společnost Telefonica O2, která po různých návrzích nakonec přislíbila, že se přizpůsobí a položí telefonní dráty pod zem, a to do konce letošního června. Až poté tedy bude moci přijít na řadu oprava samotné cesty.

„Stavební firma se do Ovocné ulice vrátí na začátku července a zahájí přípravu pro vybudování nosné konstrukce vozovky,“ uvedl Průcha s tím, že povrch by měl být hotov do konce letních prázdnin.