Pacienti neratovické městské nemocnice Almeda jsou s péčí personálu spokojeni. Vyplývá to z výsledků celostátního projektu HealthCare Institut, ve kterém letos toto zařízení obsadilo mezi krajskými a městskými nemocnicemi první příčku ve Středočeském kraji a celkově se umístilo na pátém místě
v České republice.

Hodnocení spokojenosti pacientů letos provedl institut počtvrté, v této oblasti hlasovalo od začátku března do konce října téměř třicet tisíc respondentů.

Podle předsedy organizace HealthCare Institut Daniela Vavřiny považuje většina hlasujících při volbě nemocnice za nejdůležitější informace o ochotě personálu. „Právě to je hledisko, které nemocnici nic nestojí a i přesto se jí pacienti často nedočkají,“ uvedl Vavřina.

Přitom v neratovické nemocnici ještě před rokem panovala velmi bouřlivá atmosféra, která byla důsledkem sporů mezi lékaři a tehdejším vedením nemocnice. Hromadně odešlo několik lékařů a zdravotnických pracovníků, což ovlivnilo lékařskou péči o nemocné. Na situaci tehdy zareagovali vlastníci společnosti razantním řešením: tehdejšího ředitele Miroslava Vacka odvolali.

V současné době chod nemocnice řídí Ivana Danešová. „Personální stav nemocnice je stabilizovaný,“ řekla ředitelka. „Atmosféra v nemocnici je týmovější a pohodovější, což má výrazný vliv také na spokojenost pacientů.“

Umístění v projektu Nejlepší nemocnice České republiky Ivanu Danešovou překvapilo a potěšilo. „Jsme na to pyšní. Chápeme toto ocenění jako výsledek nejen kvalitní péče lékařů a sester, ale také dobře odvedené práce nezdravotnického personálu,“ dodala Danešová.

V žebříčku nejlepších nemocnic z pohledu pacientů se v České republice nejlépe umístila Nemocnice Podlesí v Moravskoslezském kraji, druhé místo obsadila Vojenská nemocnice Olomouc a třetí místo získala pražská nemocnice Na Homolce.

Městská nemocnice v Neratovicích je nestátní zařízení provozované soukromými společnostmi Almeda, Mediterra a Vamed.