Podle chirurga neratovické městské nemocnice Pavla Burdy jsou nejčastějšími následky uklouznutí pohmoždění nebo zlomeninyzápěstí a kotníků. "Pořád sádrujeme," poznamenal lékař.

Všichni pacienti chirurgů ale nevyváznou pouze se sádrou na ruce nebo noze. Při náhlých pádech totiž dochází i k úderům do hlavy o zem nebo o různé překážky. Jejich následkem bývají i otřesy mozku. "Právě teď jsme předali jednoho školáka neurologům. Když dobíhal autobus, uklouzl a při pádu se udeřil do hlavy," doplnil neratovický chirurg.

Neratovice jsou každou zimu proslulé tím, že cyklisté různého věku, mezi které patří i senioři, jezdí po městě na kolech i při náledí a čerstvě napadlém sněhu. Stejné je to i v letošním roce. Cyklisté před polednem běžně jezdili mezi auty, jejich kola stála před markety, úřady a čtyři dokonce i před nemocnicí!

Cyklisté mají zatím štěstí. "Dnes jsme tu dosudžádného zraněného cyklistu neměli," řekl v úterý před polednem Roman Burda, který má ale z minulých let se zimními úrazy cyklistů bohaté zkušenosti.