Jejím autorem je totiž mělnický kronikář Martin Klihavec, který současně předsedou MOOS; Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku.

Právě MOOS také s finanční podporou města hru vydal. S tím, že vhodná jak pro děti, tak pro dospělé, tedy přímo ideální k tomu, aby zabavila rodinu. Sám autor připomíná, že je „pro hráče od 6 do 99 let“. A naráz se jí mohou věnovat dva až čtyři lidé. Dozvědí se leccos nového o místních památkách i dalších zajímavých stavbách či o sochách významných osobností. Prostě o tom, co na Mělníku stojí za připomenutí a větší pozornost. O rozmanitých turistických zajímavostech, jež místní znají, avšak přesto jim o nich lze povědět něco navíc.

Hru si zájemci mohou koupit v infocentru v centru města; v ulici Legionářů. Tam jsou k mání i další předměty věnované mělnické historii, které MOOS vydal. Jsou mezi nimi nejen leták představující mělnické podzemí, knihy, odznaky rozmanitých podob či speciální vánoční pohlednice s místními motivy nebo mělnický betlém, ale nechybí ani vystřihovánky papírových modelů hned šesti významných staveb také z Klihavcovy dílny (od Pražské brány přes chrámové objekty až po vodárenskou věž), leporela, a dokonce i obří kostka cukru či sběratelsky oblíbené cukrové homole dvou velikostí, vyrobené ručně přímo v mělnickém cukrovaru. Právě 150. výročí jeho postavení tyto suvenýry připomínají.