Veškeré podrobnosti budou stávajícím držitelům karet na začátku prosince doručeny formou vysvětlujícího dopisu. Poté se současní držitelé mohou dostavit na městský úřad. Nebude záležet na pořadí, který z žadatelů se dostaví jako první. Administrátor zkontroluje, zda splňuje všechny podmínky pro přidělení parkovacího oprávnění podle nových pravidel a ověří si potřebné údaje. To bude jediná fyzická návštěva, v následujících letech už bude stačit žádost prodloužit pouze elektronicky.

Upravovat se bude nejen ceník, ale i pravidla pro držitele. Podrobnosti jsou v současné době v jednání a vše bude schvalovat rada města. Ve chvíli, kdy radní schválí potřebné dokumenty, budou následně vyvěšeny na webových stránkách města.

Praxe by měla být taková, že držitelé elektronických karet zaregistrují pouze své registrační značky vozidel. Strážníci pak po vyfocení značky zaparkovaného auta ze systému zjistí, zda je vůz opravdu držitelem elektronické parkovací karty. Podle místostarosty Milana Schweigstilla se zhotovitel tohoto systému těší dobré pověsti. „Má skvělé reference z okolních středočeských měst, kde jsme se byli podívat, jakým způsobem tento systém provozují,“ uvedl.