Do ulice Kapitána Jaroše, která bude zase průjezdná, se vrátí auta. Budou tam moci i parkovat, a tak řidiči musejí na neplacené stání v dalších ulicích v centru města zapomenout. Opět tam na ně budou čekat parkovací automaty.

Podle mluvčí mělnické radnice Heleny Vavřinové zmizí 
z města dopravní značení, podle kterého auta i autobusy zavřenou ulici objížděly: „Všechno se vrátí zpátky, jako to bylo před rekonstrukcí sítí 
v ulici Kapitána Jaroše."

Ulici Kapitána Jaroše zavřely na začátku letošního podzimu rekonstrukce letitých sítí, vodovodních přípojek a plynového řadu.

Podle původních plánů měly skončit už v posledním listopadovém dni, zádrhele při pracích na vodovodní síti je ale natáhly až do poloviny prosince.
Letošní práce předcházejí zásadní rekonstrukci povrchů vozovek, ke kterým má dojít  v následujícím roce.

Silnice totiž pocházejí ze začátku minulého století a na dlažebních kostkách se nachází několik dalších vrstev asfaltu.

Mělnický rozpočet na příští rok, který už schválili místní zastupitelé, počítá na rekonstrukci vozovky v ulici Kapitána Jaroše s částkou deset milionů korun.

V centru města bylo dva a půl měsíce parkování bezplatné, kromě rezidenčních stání a celého náměstí Míru. Podle mělnického starosty Ctirada Mikeše Mělník za každý měsíc přišel o milion korun, které by jinak přibyly do městské kasy právě za placené parkování.