Parkování na mělnickém náměstí Míru od 1. září podraží. Až do nynějška museli řidiči platit za prvních 30 minut stání 10 korun, za hodinu dvacet korun a za každých dalších šedesát minut stání třicet korun. Rada města nyní rozhodla o tom, že dvacet korun zaplatí parkující šoféři i za první půlhodinu stání. Po tom, co neprošel u zastupitelů návrh na změnu parkovacích míst a dopravního řešení se tak jedná o pokus zredukovat počet parkujících aut.

Radnice si od vyšší ceny slibuje nižší zájem o parkování na náměstí Míru. Pravděpodobně se tak ještě více řidičů pokusí parkovat na náměstí Karla IV. Tam totiž stojí půlhodina stání pouhých pět korun, hodina deset korun a každá další hodina stejně. „I teď jsem se snažil nejdříve najít místo na spodním náměstí a až potom jel na náměstí Míru, “ řekl pro Mělnický deník Petr Krása.

Zvýšení ceny řidiči pravděpodobně neuvítají, situace s přeplněnými parkovacícmi místy je ale v odpoledních hodinách neúnosná. Mezi parkujícími řidiči je velké procento těch, kteří využívají jen půlhodinové stání pro potřebné nákupy či vyřízení osobních záležitosní v bankách a na úřadech. I krátké zastavení se tak nyní dvojnásobně zdraží.