Po několika nedodržených termínech, kdy radnice slibovala uvést parkoviště naproti policejní stanici v Bezručově ulici do provozu, se nic nedělo. Nyní je termín jasnější. Od nového roku budou smět zájemci zaparkovat svá vozidla na hlídaném place ohraničeném plotem s ostnatými dráty.

"Víme, že jsme dali nějaký termín, který nevyšel, ale bohužel se opozdily závory a nyní čekáme na lampy," přiblížil situaci Jindřich Špergl (nez. za TOP 09), radní pro dopravu, na kterého se kvůli opoždění snesla vlna kritiky. Podle Špergla má i zpoždění lamp své důvody. " Objednali jsme takové osvětlení, které nebude vadit lidem žijící v blízkém okolí," hájí se radní.

Parkoviště v Bezručově ulici je téměř vyklizené.
Hlídané parkoviště v Bezručově ulici za pár dnů končí. Vrací se do správy města

Prvotní plán investice byl jeden milion korun. Celkové náklady na zprovoznění parkoviště nakonec vyšly na necelé dva miliony korun. "Příští týden plánujeme spustit rezervační systém, kam se zájemci zaregistrují a v momentě, kdy budeme znát konkrétní datum otevření parkoviště, jim přijde výzva k zaplacení," upřesnil. Krátkodobé stání nebude v místě možné.

Nižší částka za parkování

Plochu v majetku města měl po léta v pronájmu Jaroslav Egr, který tam provozoval placené hlídané parkoviště. Na jaře mu končila nájemní smlouva, tentokrát ale byla prodloužena pouze na následující dva měsíce. „Tady se v minulosti vytvořila atmosféra, že město nemá podnikat. A podnikali všichni kolem. Město se připravovalo o výnosy a bohatli jiní,“ poznamenal radní důvod, proč se město rozhodlo začít parkoviště provozovat samo.

Policie ČR - Ilustrační foto.
Řidič stříbrné dodávky prý láká děti do auta. Policie prověřuje několik oznámení

Za bývalého provozovatele stálo měsíční stání okolo 680 korun. Město snížilo měsíční částku pro obytný automobil na 600 korun. Osobní automobil vychází měsíčně na 500 korun a motorka na 300 korun. "Máme připravených devadesát parkovacích míst pro osobní auta a šest míst pro karavany. Samozřejmě máme v plánu, jestli se parkoviště zaplní, kapacitu navýšit o několik desítek dalších míst," dodal.