Pozemek v majetku města v Bezručově ulici měl přes čtvrt století v pronájmu Jaroslav Egr, který tam provozoval placené hlídané parkoviště. Loni na jaře mu končila nájemní smlouva, tentokrát ale byla prodloužena pouze na následující dva měsíce. Provozování parkovací zóny městem předcházela rekonstrukce, která trvala přes půl roku.

Slibované termíny otevření se posouvaly a lidé už ztráceli trpělivost. Začali si stěžovat, že nechápou, proč to tak dlouho trvá. Už tak je podle nich parkovacích míst napříč městem pomálu.

„Pak člověk potřebuje zajet do některého z obchodů v Bezručově ulici a nemá kde parkovat," komentovala Petra Hörbingerová situaci, kdy lidé z lokality parkovali, kde se dalo.

Připojili se i další diskutující. „To je po celém Mělníku. Například u nákupního centra v Pražské ulici parkují i ti, co jdou do domu dětí a mládeže, kde také chybí parkovací stání," uvedla Lucie Schreirová.

Mělnický radní pro dopravu Jindřich Špergl už v minulosti v Deníku vysvětloval, proč došlo ke zpoždění otevření hlídaného parkoviště v Bezručovce. „Většina věcí, které jsme objednali, musela být dělána na zakázku. Bohužel došlo i k několika zpožděním, konkrétně u lamp a závor," uvedl Špergl.

Na parkovišti v Bezručově ulici už stojí první auta a rezervační systém se plní. Podle mluvčí města Aleny Matějčkové už je žádostí o parkovací stání téměř třicet. „A čekáme další hned, jak lidé uvidí, že je parkoviště v provozu," dodala.

Za bývalého provozovatele stálo měsíční stání okolo 680 korun. Nyní zaplatí majitelé za osobní auto 500 korun měsíčně, za obytný vůz 600 korun a za motorku tři stovky.

Parkovacích stání je 96, šest z nich pro karavany. „Pokud se parkoviště zaplní, máme v plánu kapacitu navýšit o několik desítek dalších míst," dodal radní Špergl.

Podle původních odhadů měla stát rekonstrukce milion korun, nakonec se celkové náklady vyšplhaly ke dvěma milionům. Město, které je provozovatelem parkovací plochy, očekává, že se mu peníze vrátí.