Jak jste se dali dohromady?
Pod značkou Pedro Zakatchku jsem začal vystupovat na podzim 2007. Prvních pár koncertů jsem absolvoval sólo. Obstarával jsem zpěv, kytaru a nakonec i synťáky. Už první vystoupení vyvolalo u přítomných nadšení a kolem mě se začali točit lidi, co měli zájem se mnou hrát. V následujících letech jsem hledal formu, jak by měla kapela vypadat. Během té doby jsem koncertoval jenom příležitostně. Sestava, v jaké hrajeme nyní, se ustálila loni na jaře. A teprve teď začínáme dělat pořádnou muziku.

Co si představujete pod pojmem pořádná muzika?
Pakliže se pohybujeme ve vodách pop music, měla by být svižná, melodická, sebevědomá, agresivní, sdělující, provokující, upřímná a hlavně bavící. Prostě taková, jaká v současném světě, dle mého názoru, chybí.

Koncertujete někde?
Loni na podzim jsme hráli například v Cross Clubu v Praze a na Freeze Festu v Milovicích. Každoročně vystupujeme ve Free D Baru v Mlékojedech a na spoustě akcí menšího významu. Minulý týden jsme hráli v Mladé Boleslavi v U-Turn Pubu společně s kapelou Bumfrang3 a Dj´s Stembus a Kropi. Za čtrnáct dní vystoupíme v libereckém Casta Clubu. V dubnu hrajeme opět v Crossu na benefičním festivalu společně s The Chendos a Breakbeat.cz a rýsují se další vystoupení.

Chodí hodně lidí?
Je určitý okruh lidí, co na nás jezdí. Navíc hrajeme většinou na akcích, kde jsou ještě další vystupující a ti také přitáhnou lidi. Je to určitá komunita lidí, kteří když se dočtou, že někde hraje Pedro nebo Bumfrang3, seberou se a jdou, nejen proto, že si chtějí užit muziku, ale také proto, že se tam potkají se svými známými. Hraní na takovýchto akcích má jedno úskalí. Je to komunita a tam vás po koncertě každý poplácává po zádech, jak to bylo vynikající, i když třeba nebylo. Na druhou stranu mě potěšilo, že například po koncertě v Crossu nebo U-Turn Pubu za mnou chodili nadšení cizinci s tím, že nic takového v životě neslyšeli.

Jak byste charakterizoval styl, který hrajete?
Techno Pop. Electro Clash. Disco Punk. Tohle míváme psáno na plakátech, aby měli lidi alespoň trochu představu. Řekl bych, že naše muzika zní, jako by jste donutili Beatles, Sex Pistols a Chemical Brothers, aby šli společně do studia a udělali nahrávku. Základem jsou elektronické beaty a zvuky tvořené na vesměs old school analogových synťácích podpořené živými bicími a okořeněné agresivními elektrickými kytarami. Výsledkem jsou písničky balancující na hraně popu, punku a techna.V současnosti vystupujeme naživo v této sestavě: Pedro Zakatchku – zpěv, Robin Ondřich – kytary, Adam Jareš – synťáky, Tomáš Bárta bicí.

O čem většinou vaše texty jsou? Někdo zpívá o politice, jiný zase o mezilidských vztazích…
Bude to znít klišovitě, ale naše texty vesměs pojednávají o sexu, drogách, společnosti a politice. V poslední době se tematicky ubírám na drogám a přidávám na sexu a hlavně té politice. Například naše nejnovější věc Spillstar se dotýká problematiky požírání malých a středních podnikatelů nadnárodními giganty. Jsou ale také skladby, které žádný hlubší význam nemají. Naše nejstarší píseň 1982 vznikla tak, že jsem pár dní před svým prvním vystoupením k ní ještě neměl hotový text, tak jsem narychlo napsal toto: „Ahoj, jmenuji se Petr, daří se mi dobře, mám gramec a spoustu desek, žiju v NDR v Karl Marx Stadtu!“. To jsem pak přeložil a zpíval německy. Myslím, že je to zatím nejlepší a nejzávažnější text, co jsem kdy napsal.

Vydali jste už nějakou svou nahrávku?
Kromě pár demáčů ne. Ale v současnosti nahráváme první singl. Ke stažení zdarma by měl být během února. Dále k tomuto singlu natáčíme videoklip. Materiálu máme více než na album, ale zatím budeme vydávat jednotlivé skladby, protože na poslech celých alb má dneska málokdo čas.

Chtěli byste dosáhnout vyšších cílů, než je kapela na regionální úrovni?
Ambice máme velké a s pokorou bychom přijali i úspěch širšího rozměru. Zpočátku jsme zpívali hlavně česky a německy, nyní čím dál tím více inklinujeme k angličtině, protože se chceme o naši radost z hudby a ze života podělit i s posluchači mino českou kotlinu.