Přes dvě stě milionů korun čeká na bankovním účtu společnosti Mělnická zdravotní, která se má stát majitelem mělnické nemocnice. „Peníze máme připravené,“ povrdil včera Mělnickému deníku předseda představenstva firmy Radek Chmelík.

Neměl by se tak opakovat průšvih z jarního kola soutěže, kdy vítězná firma Meda, nabízející tehdy za nemocnici 103 miliony korun se závazkem dalších 200 milionů na investice, kraji nezaplatila.

Firmu Mělnická zdravotní, jež nabízí za nemocnici 81 milionů a dalších 120 milionů na investice, vybrala v minulém týdnu hodnotící komise. Vítězem je i pro krajské radní, a tak prodej čeká už jen na verdikt zastupitelů, který má padnout za deset dnů.

O dalších záměrech firmy zatím Chmelík mlčí s tím, že Mělnická zdravotní čeká na potvrzení prodeje středočeskými zastupiteli. Na nového majitele čeká v mělnické nemocnici zejména řešení dvou zásadních úkolů. Vedle zastaralého přístrojového vybavení musí počítat s řešením nedostavěných operačních sálů, které už dlouhá léta chátrají.

„Bylo by lepší je dokončit, protože na nich může nemocnice v budoucnu ekonomicky stavět,“ řekl na jaře Václav Řičář, mluvčí mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, pod jejíž správu zatím mělnická nemocnice patří.