„Nejdříve se musíte nahlásit volební komisi, jinak by byl váš hlas neplatný,“ vysvětlila komisařka. Naštěstí se jednalo o největší problém, který zdejší komise musela řešit a vše dopadlo v nejlepším pořádku.

V Kadlíně se nevolilo, obec povede správce

V Kadlíně se nepodařilo sestavit žádnou kandidátku a tak tato jediná obec na Mělnicku nezažila víkendovou volební atmosféru. Ten samý případ se odehrává pouze v 17 obcích v celé republice. Od soboty tak v Kadlíně úřaduje správce delegovaný ministerstvem vnitra Rostislav Kubín. Úřední hodiny správce obce pro veřejnost budou i nadále v sídle obecního úřadu ve středu od 13 do 14 hodin. Protože nebyla sestavena žádná kandidátka, obec tak nemůže nijak hospodařit se svým majetkem a nový správce v tomto případě musí především zorganizovat nové volby.

Propadlá občanka nepřekazila právo volby

Pětapadesátiletá volička v jedné z mělnických volebních místností zjistila teprve na místě, díky volební komisi, že má už několik týdnů propadlý občanský průkaz. Zoufat si, ale nemusela. Komise ji odeslala na nedaleký městský úřad, kde jí úřednice platnost průkazu prodloužily a zároveň si hned zažádala a vyrobení nového dokladu. „Vůbec mě nenapadlo se předtím na tu občanku podívat. Jsem ostuda,“ přiznala se paní Marie, které se tak volba do zastupitelstva prodloužila o cestu na městský úřad. Nicméně zhruba za půl druhé hodiny byla zpátky doma s dobrým pocitem, že splnila svou občanskou povinnost.

První den v Mělníku odvolilo přes dvacet procent

V Mělníku mělo už pátek v podvečer odvolenou jedenadvacet procent platných voličů. Uvedl to David Kučera, vedoucí Odboru vnitřních věcí mělnického úřadu.