V parném počasí posledních dnů stoupl na Mělnicku počet dopravních nehod o třetinu. Podle policejní mluvčí Radomily Felgrové přitom bourali především opilí řidiči. „Je nutné ve vedrech dodržovat pitný režim, ale určitě ne tímto způsobem,“ poznamenala Felgrová.

Jeden z řidičů dokonce ujel z místa nehody. Měl ale smůlu, policisté ho během dvaceti minut našli. Když čtyřiadvacetiletý muž s 1,6 promile v dechu předjížděl v mírné zatáčce nákladní vůz, nečekal další v auto v protisměru a narazil do náklaďáku ze strany. Škody dosáhly 30 tisíc korun.

Další výtečník jel v Kostelci nad Labem příliš rychle. Svůj vůz ale dvaatřicetiletý řidič nezvládl a a narazil do betonových sloupků plotu u silnice. Dechová zkouška odhalila, že měl v sobě 2,25 promile alkoholu. „Navíc vůbec nevlastní řidičský průkaz,“ doplnila mluv〜čí Felgrová s tím, že škody na mercedesu přesáhly 60 tisíc korun.

Bez řidičáku, zato s 1,5 promile alkoholu v dechu se vydal na cesty i osmadvacetiletý muž, který na kruhovém objezdu v Kralupech nad Vltavou nestihl brzdit a naboural do vozu před sebou. Ten měl sice autoškolu dávno za sebou, řízení motorových vozidel mu ale na dva roky zakázal soud. Na jeho voze Škoda pick-up vznikla škoda 90 tisíc korun.