Rozsáhlý požár dílny a přilehlého roubeného domu, který vypukl v úterý večer v Chudolazech, si vybral nejvyšší daň. Zemřel při něm obyvatel domu. Senior, který žil v domě s ním, skončil s popáleninami druhého stupně v nemocnici.

Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého předcházel požáru výbuch. „Muž, který neštěstí nahlásil, uvedl, že po devatenácté hodině uslyšel výbuch. Když se podíval do míst, odkud rána zazněla, spatřil hořící rodinný dům,“ uvedl policejní mluvčí.

Plameny zachvátily nejprve dílnu u domu, požár se pak rychle rozšířil na celý rodinný dům, který byl z části dřevěný. Příčiny požáru zatím vyšetřovatelé neznají, prověřují několik možných verzí.

Velitel mělnických hasičů Jan Hadrbolec potvrdil, že shořely obě budovy. „Oheň kompletně zničil střechu domu, propadly se tam i podlahy,“ doplnil.
Na místo okamžitě vyjelo sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů s těžkou technikou a autogenní soupravou. Po zdolání požáru ještě celou noc dohlíželi na spáleniště dobrovolní hasiči ze Želíz.

Včera ráno mělničtí hasiči ještě dohašovali lokální ohniska. Na místě už byli i kriminalisté a vyšetřovatel příčin požáru, který se snažil zjistit původ neštěstí, tedy zda se jednalo o nešťastnou náhodu, nedbalost nebo úmyslné zapálení. Podle prvotních výsledků šetření se policisté případem dále zabývají jako podezřením z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Škoda je předběžně vyčíslena na dva a půl milionu korun. Je to ale zatím jen hrubý odhad,“ dodal hasič Hadrbolec.