„Na základě vládních opatření je návštěvnost veřejného bruslení omezena na deset osob. Z tohoto důvodu je nutná předchozí rezervace na recepci zimního stadionu na telefonním čísle 734 375 591,“ upozorňuje město na svém webu. Veřejnost si může přijít zabruslit zatím dopoledne ve všední dny.

„Několik rezervací už máme, ale je to slabší. Lidé o tom ještě asi moc nevědí a také možná vyčkávají,“ řekla v pátek Deníku recepční stadionu.

Zrušení rezervace veřejného bruslení v době nejpozději do dvou hodin do začátku veřejného bruslení bude bez poplatku. „V případě, že rezervace nebude zrušena a návštěvník nepřijde, při další návštěvě zaplatí vstupné i za den, kdy nepřišel,“ varuje provozovatel stadionu.

Sportovní nadšenci už také mohou využívat prostor ve víceúčelové hale u Zimního stadionu. I tady ale platí jak bezpečnostní opatření, tak nutnost rezervace na stejném čísle jako u veřejného bruslení.

I v kralupském bazénu platí omezení, takže na jednoho plavce připadá 15 metrů čtverečních plochy. Pro milovníky vody bude malý i velký bazén otevřený takřka celý den, s výjimkami, kdy je využívají například sportovní kluby. Otevírací doba je k nalezení na webových stránkách města. Návštěvníci se zatím budou muset obejít bez wellness zóny, ta je do dovolání uzavřena.

Mělník neotevírá

V Mělníku, na rozdíl od Kralup, zůstane bazén i kluziště zavřené. Ani jedno sportoviště si netroufne vynaložit statisíce korun a v nejistotě vyčkávat, zda se za pár dní pravidla opět nezpřísní.

Bazén v Mělníku je nyní vypuštěný. „Rádi bychom otevřeli, ale už samotná organizace je složitá. Jen napuštění bazénu stojí přes sto tisíc korun a nevíme, co bude dál,“ řekl provozovatel mělnického bazénu Antonín David. Navíc obecně v prosinci mívají menší zájem o veřejné plavání. „Lidé spíše řeší Vánoce a dárky,“ uvedl David. Pro plavecké oddíly navíc omezení na maximálně 10 lidí včetně trenérů podle něj úplně nemá smysl.

Ani na zimním stadionu zatím nezačali mrazit a vyrábět led. „Náklady na led a jeho údržbu jsou ve statisících korun. To je pro nás opravdu hodně,“ vysvětlil Deníku prezident HC Junior Mělník Jiří Krejsa. Klub, který vede, má stadion pronajatý od města.