Rázně zakročit proti vanadalům, kteří rozbili oplocení kolem mšenského koupaliště, se rozhodla tamní radnice. Nabídla pětitisícovou odmětu tomu, kdo informacemi pomůže dopadnout pachatele.

Vykopané betonové sloupky nalezli obyvatelé Mšena po minulém víkendu. „Moje dcery říkaly, že to viděly už v sobotu kolem dvanácté, takže se to muselo stát v noci z pátka na sobotu,“ řekl pro Mělnický deník jeden z rozzlobených obyvatel.

„Sem tam jsme se setkali s tím, že si někdo dokazoval sílu na jenom ze sloupků,“ uvedl místostarosta Mšena Václav Novák. Vandalové ale tentokrát zničili kolem patnácti betonových sloupků. Ty se navíc nedajé jen tak koupit. „Máme na to formy, takže je vyrábíme,“ poznamenal Novák, který doufá, že by případné další vandaly mohl odradit bezpečnostní systém.

„V současné době jednáme s policií o zapůjčení nějakého bezpečnostního systému. Časem bychom případně pořídili vlastní,“ řekl pro Mělnický deník Václav Novák.

Vzhledem k tomu, že útoky primitivů nejsou nijak výjimečné, má radnice s opravami plné ruce práce. Chvilkové „hrdinství“ jedinců navíc hyzdí pohled na zrekonstruovaného koupaliště, jehož opravy stály v posledních dvou letech kolem 10 milionů korun