Z pozemku na Hadíku, kde je bývalá čistírna odpadních vod, zmizela černá skládka plná starých pneumatik. Po výzvě kelské radnice ji majitel, společnost Lesy JPJ, nechal odstranit. Nebezpečná situace se ale může opakovat.

Pozemek na Hadíku, který leží na katastrálním území Kel, je opuštěný. Stahují se tam bezdomovci, kteří nocují v chátrajícím zázemí čistírny odpadních vod, i zloději kovů. Jak před časem potvrdil starosta blízkého Mělníka Miroslav Neumann, vypalují tam kabely, aby získali peníze za měď. Od plamenů by přitom ještě před pár týdny mohla chytit hromada starých pneumatik, kterých se tam zbavil neznámý pachatel. Následkem by bylo vážné ohrožení životního prostředí.

Zákeřná černá skládka sice po zásahu kelské radnice zmizela, pozemek je ale stále přístupný. Těžké kusy betonu, které leží na cestě k bývalé čistírně odpadních vod, nejsou příliš jistou překážkou.

Kelská radnice bude podle starostky Alice Semiánové stav pozemku dále sledovat. „Počítáme s namátkovými kontrolami,“ vysvětlila starostka.

Vyjádření majitele pozemku se nám získat nepodařilo. Jeden ze společníků firmy Lesy PJP Petr Pánek před časem pro Deník uvedl, že pozemek už byl v minulosti zajištěný. V noci se tam ale přesto vrátila další auta s odpadky