Dospělí si prohlíželi výstavu perníčků, obrazy pražského malíře Pavla Dvořáka nebo sladké 
a slané rozhledny, které pekli i vyřezávali ze zeleniny místní nadšenci. Hrála jim k tomu skupina Bonus. Pak přišly na řadu šermířské šarvátky 
a představila se břišní tanečnice s hadem.

Sezona Sedmi kadlínských zastavení, mezi která patří muzeum staré selské techniky, expozice motyček, dobová venkovská kovárna, expozice polních plodin, rozhledna Hradišť, naučná stezka a kostel svatého Jakuba Většího, ale ještě nekončí. Podle kadlínského starosty Zdeňka Šestáka nabídne návštěvníkům 13. a 14. září akci nazvanou Plody podzimu s podtitulem Na český stůl české ovoce a česká zelenina.

„Abychom tomu dali nějaký gruntovní základ, chtěli bychom mít i zabijačku, on je k těm jablkům a zelí potřeba také kus masa," říká Zdeněk Šesták.

K podzimním plodům patří i brambory, které se při akci budou sklízet. A do práce na poli se zapojí i návštěvníci. „Dostanou do rukou motyky, kterých máme dost, a půjdeme kopat. Jestli to tedy půjde, protože u nás v Kadlíně je hrozné sucho, jsme tady v dešťovém stínu, když všude okolo prší, u nás nespadne ani kapka," vysvětluje starosta vesnice. Brambory, které čeká sklizeň, jsou směsí odrůd, darovaných zemědělci. Jde o rané a polorané druhy.

Ze Sedmi kadlínských zastavení prý turisty láká nejvíce devatenáct metrů vysoká rozhledna Hradišť, která je od letošního léta otevřena každý den kromě pondělí mezi desátou a osmnáctou hodinou. A nově se tam platí vstupné, dospělí deset korun, děti pětikorunu. „Mívali jsme dobrovolné vstupné do kasičky přímo na rozhledně, každý rok nám z ní ale nejméně dvakrát někdo ukradl peníze a ještě ji poškodil. Když jsme tam dali pancéřovanou kasičku, zmizela celá," vypráví Zdeněk Šesták.

Žádná velká investiční akce Kadlín v tomto roce nečeká. U retenční nádrže ale vyrůstá menší víceúčelové hřiště. „Chceme, aby tam děti opět našly cestu," připomíná starosta, že už tam kdysi hřiště bývalo, pozemek se ale vrátil v restitucích původním majitelům, od nichž ho pak obec zase koupila. Do měsíce by hřiště za pět set tisíc korun, na které přispěl dotací kraj, mělo sloužit místním dětem.