V rámci výstavy Mělnické medvídkování připravily pracovnice muzea netradiční soutěž pro všechny, kdo mají k méďům pozitivní vztah a chtějí si užít trochu zábavy a dobrodružství.

Mluvčí muzea Lucie Čermáková spolu s kolegyní Jitkou Královou rozmístily po Mělníku desítku plyšáků. Úkolem soutěžících je všechny medvídky objevit a na e-mail cermakova@muzeum-melnik.cz poslat seznam míst, kde se huňáči usadili.

„Ti, kdo si netykají s moderní technikou, mohou odpověď osobně odevzdat v pokladně muzea," řekla Lucie Čermáková s tím, že každý z hledačů může soutěžit pouze jednou a spolu se správnou odpovědí by na sebe měl zanechat i platný kontakt.

Místa, na kterých se méďové nacházejí, jsou sice veřejně přístupná, zároveň je však možné některé z nich spatřit pouze určité dny v týdnu nebo v omezenou denní dobu.

A aby to neměli soutěžící příliš jednoduché, budou jim práci ztěžovat další plyšáci, kteří jsou sice také v mělnických ulicích a provozovnách k vidění, mezi desítku hledaných ovšem nepatří.

„Soutěž začíná dnes a potrvá až do konce výstavy, tedy do 23. srpna. Ze všech doručených správných odpovědí pak vylosujeme vítěze," připomněla Lucie Čermáková s tím, že úspěšní hledači, kteří budou mít navíc štěstí při losování, si užijí občerstvení ve známém mělnickém medvědím doupěti.

Šanci vyhrát budou mít i ti, kdo se do města přes léto nedostanou, protože dávají přednost pobytu v přírodě. Jeden medvídek totiž vycestoval z Mělníka ven a ten, kdo ho objeví, může soutěžit o dárkovou tašku muzea.

Prohlédněte si následující snímky a hurá za medvědy!