Na sváteční pátek 5. července by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mělo být ve středních Čechách nejdříve polojasno, během dne pak chvíli i oblačno a s večerem se obloha rozjasnit. S nejvyššími teplotami přes den 21 až 24 stupňů Celsia. Stejný výhled má pro Mělnicko i portál yr.no.cz, který odpovídá na českou otázku, co na počasí říkají Norové. Ten předpovídá převážně polojasno, jen v časném odpoledni mraky a vítr, nejvyšší denní teploty 23 stupňů Celsia.


V sobotu 6. července by se mělo oteplit. A to výrazně. ČHMÚ předpovídá pro střední Čechy 26 až 33 stupňů, Yr.no pro oblast Mělnicka čeká až 29 stupňů. Obě předpovědi počítají však spíše s polojasnem a od pozdního odpoledne i s přeháňkami nebo bouřkami.


S mokrým a bouřlivým počasím přijde ochlazení. Na neděli 7. července ČHMÚ hlásí pro střední Čechy nejvýš 23 stupňů a i Yr.no pro Mělnicko předpokládá ještě o stupeň méně. Má být oblačno, přes den i s dešti.

A počasí jako na houpačce má pokračovat i na začátku příštího týdne. Na pondělí 8. července obě předpovědi očekávají polojasno s nejvýš 26 stupni, úterý 9. července by mělo být opět polojasné, ovšem horké, oba portály počítají s třicítkami.