Kdo při nedávném jarním počasí připomínajícím spíš léto uložil zimní kabáty a kulichy do horních polic ve skříních nebo na půdu, byl příliš rychlý. Zima se vrátila a připomněla, že druhá část dávné pranostiky „březen, za kamna vlezem, duben, ještě tam budem“, stále platí.

Z loňských hrnčířských slavností na zámku Nelahozeves.
Kam o víkendu: do Nelahozevsi za hrnčíři a do Veltrus s gumovými kachničkami

Podle serveru yrno.cz, známého mezi lidmi jako norská předpověď počasí, by sobotní dopoledne měly provázet přeháňky a teploty nad nulou. V noci ze soboty na neděli už bude chladno a nad ránem budou teploměry ukazovat minusové hodnoty. V neděli má být přes den polojasno s teplotami až osm stupňů.

Ani začátek následujícího týdne není příliš nadějný, noci na nule, dny postupně teplejší, ve středu kolem poledne by mohlo být až třináct stupňů.

Veltruskou ulici čeká uzavírka.
Opravy Veltruské začínají. Od pátku platí na dva a půl týdne úplná uzavírka

„V přílivu studeného vzduchu od severu očekáváme od neděle 21. dubna, nejpravděpodobněji do úterý 23. nebo do středy 24. dubna, déletrvající období, kdy bude teplota v noci a ráno klesat na většině území vyjma jihovýchodní Moravy v průměru na 0 až -5 °C," stojí ve vysvětlení Českého hydrometeorolického ústavu na síti x.

Předpověď provází varování, že mrazy jsou rizikové a mohou poškodit především ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu.V průběhu druhé poloviny příštího týdne má síla mrazů klesat.