Úterní dopoledne patřilo andělům a čertům. Pohádkové vyprávění mělo dětem ukázat, že není důležité, co má člověk na sobě, ale jaký je uvnitř. Na závěr přišel i Mikuláš.

Scénář, který je každý rok jiný, vymýšlela už poněkolikáté ředitelka organizace Helena Jiráčková. „Pohádky mají u nás velkou tradici. Letos to je už po třinácté, a jako každý rok, hrajeme i odpoledne - pro rodiče s dětmi,“ upřesnila Jiráčková.

Zdroj: Alena Hedvíková

Na akci se podílel jak Středočeský kraj, tak město Mělník. „Díky nim zaplatí návštěvníci pouze symbolické vstupné, a to padesát korun,“ přiblížila ředitelka, která zároveň vyzdvihla všechny, co se na akci podíleli. „Máme tu několik dobrovolníků, kteří jsou většinou naši odchovanci, a jsme jim moc vděční, že se k nám i po letech hlásí,“ zmínila Helena Jiráčková třeba zpěv anděla v podání Venduly Sládečkové.

Ze slavnostního rozsvícení vánočního stromu v Mělníku.
Podívejte se, na kolik vás vyjde svařák či trdelník na trzích na Mělníku

Dobrovolníci se v takzvaném "domečku" neobjevují pouze na pódiu, ale i v kostymérně. „Někdo nám pomáhá i kostýmy opravovat, když se poničí. Když nám vypadne kolega, nahradí ho na akci většinou jeden z našich rodinných příslušníků,“ prozradila na závěr chod domu dětí a mládeže.

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz, příspěvek doplňte prosím o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste. Děkujeme!