Asi čtyřicetiletému chlapovi v tmavé kšiltovce přitom stačil starý trik a věta: „Nesu vám peníze.“

Na dveře bytu sedmaosmdesátileté ženy v mělnické Komenského ulici zazvonil ve středu dopoledne zatím neznámý muž, který se představil jako zaměstnanec pojišťovny. A hned hlásil dobrou zprávu, že nese dva tisíce korun, prý přídavek. Asi na přilepšenou. Přitom ale počítal s tím, že s prázdnou domů nepůjde.

Návštěvník, kterého seniorka hned pustila do bytu, se držel známého scénáře. A že má jen velkou bankovku v hodnotě pět tisíc korun. Důvěřivá žena neváhala a vrátila mu tři tisíce. Peněženku, ze které své peníze vyndala, pak položila na noční stolek.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého pak falešný pojišťovák odlákal její pozornost, peněženku vybral a zmizel.

Podle popisu seniorky byl pachatel ve věku asi čtyřicet až pětačtyřicet let, silnější postavy, 180 až 190 centimetrů vysoký. Hovořil plynně česky. Na sobě měl modrobílou džínovou bundu a tmavou čepici s kšiltem.

Policisté žádají případné svědky, kteří se ve středu dopoledne pohybovali v okolí Komenského ulice v Mělníku a zaznamenali podezřelého podvodníka nebo jiné lidi i vozidla, aby se obrátili na nejbližší policejní oddělení nebo na linku 158.

„Připomínáme zejména seniorům, aby byli při setkání s cizími lidmi obezřetní, nepouštěli je do bytů a všímali si svého okolí,“ doplnil Tichý.
Podvodníkovi, podezřelému z krádeže, hrozí až dva roky ve vězení.

POPIS PACHATELE: Muž ve věku asi čtyřicet až pětačtyřicet let, silnější postavy, 180 až 190 centimetrů vysoký. Na sobě měl modrobílou džínovou bundu a tmavou čepici s kšiltem. Hovořil plynně česky.