Ke dvěma Pol Pointům na Mělnicku, v Kostelci nad Labem a Horních Počaplech, přibyl třetí. Nachází se v objektu policie v lužecké ulici 9. května. Jeho prostřednictvím mohou lidé s policisty komunikovat každý den včetně svátků a víkendů mezi osmou a dvaadvacátou hodinou. Výhodou je, že nemusejí navštěvovat policejní oddělení a třeba čekat na policisty, pokud jsou právě v terénu.

| Video: Youtube

„Všechny Pol Pointy na Mělnicku jsou takzvaně bezobslužné. Občané nepotřebují k návštěvě žádnou obsluhu, po zazvonění na zvonek jsou vpuštěni do místnosti, kde s nimi okamžitě po vstupu komunikují policisté při videokonferenci,“ vysvětlila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Lidé mohou přes Pol Pointy podávat oznámení o trestných činech nebo jakémkoli protiprávním jednání, o kterém se dozvěděli. Může jít o oběti trestných činů nebo svědky událostí, pro které policisté požadují podat vysvětlení.

Podvody, krádeže, spory a násilí 

Podle Suchánkové lidé oznamují zejména různé druhy podvodů, především v internetovém prostředí, krádeže, poškození věcí, neplacení výživného, občanské spory, domácí násilí… „Lze oznámit vše vyjma událostí, kdy je ohroženo zdraví nebo život, a je tedy nutné okamžitě kontaktovat linku tísňového volání 158,“ zdůraznila.

Pol Point je bezpečný, po vstupu člověka do místnosti není vpuštěn nikdo další, neboť vstup na dálku umožňují výhradně policisté, a naopak může kdykoli místnost opustit.

„Virtuální způsob komunikace umožňuje přijmout oznámení z jakéhokoli místa a poté ho obratem postoupit příslušnému policejnímu orgánu k dalšímu šetření. Občan, který oznámení podává, nemusí nic podepisovat, protože průběh celého výslechu se nahrává a nahrávka se přikládá ke spisu, o čemž je včas policisty informován,“ dodala Suchánková.