Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové se testy budou konat v úterý 26. března od 9 hodin ve sportovní hale mělnického gymnázia Jana Palacha. „Za každého, kdo je splní, přispěje Zdravotní pojišťovna MV finanční částkou na pořízení nové ruky pro Jiřího,“ říká mluvčí s tím, že ti studenti, kteří uspějí, dostanou osvědčení, které bude platit do konce roku 2019. „Pokud by případně chtěli nastoupit k policii, už nemusí fyzické testy skládat,“ vysvětlila Johnová.

Jirka, kterému pojišťovna přispěje na novou ruku, díky maturantům z Mělnicka, má po amputaci pravé ruky v důsledku onkologického onemocnění. Proto shání finance na bionickou (robotickou) ruku. Od roku 2010 měl mnohonásobnou recidivu nezhoubného kostního nádoru v pravé ruce, přičemž trpěl permanentními bolestmi a absolvoval několik operací. V roce 2017 utrpěl zlomeninu levé kosti pažní, u které bylo nutné operační řešení s trvalou fixací titanovou dlahou. Hojení této zlomeniny bohužel způsobilo změnu kostního nádoru v ruce, který se stal zhoubným. Protože nebyla možná rekonstrukce ruky, lékaři ji museli Jirkovi v zápěstí amputovat. Momentálně Jirka vlastní kosmetickou protézu, která neplní žádnou funkci, a přál by si bionickou ruku, která mu zlepší kvalitu života. Předpokládaná cena této protézy je zhruba 750 tisíc korun s tím, že asi 400 tisíc korun už se podařilo sehnat.

S tímto projektem byly osloveny všechny střední školy a učiliště, kde mají maturitní ročníky v Mělníku, Kralupech nad Vltavou i v Neratovicích. Dvacet nejlepších absolventů testu navíc dostane zdarma lístky na letošní multižánrový festival Votvírák 2019, který se koná od 14. do 16. června.

Navíc od začátku února je spuštěn nový náborový nadstavbový web, který je umístěný na stránkách policie.cz/nabor. Mapový podklad je rozdělen a filtrován dle jednotlivých krajů. Konkrétní volná služební místa se zobrazují na mapovém podkladu a označují přesné služební místo a základní útvar,“ říká Johnová s tím, že informace o služebních místech jsou nepřetržitě aktualizovány.

Po otevření odkazu a detailu pozice mají uchazeči přesnější informace k místu zařazení a k popisu pracovní pozice. „Na těchto stránkách najdou zájemci o práci u policie i informace o platovém ohodnocení, včetně benefitů. Zároveň nechybí ani informace k tomu, co požadujeme a kontakt na personální pracoviště. Detail pozice je doplněn galerií s fotografiemi ke službě a oficiálním prezentačním videem služby,“ vysvětluje policejní mluvčí.

V rámci Územního odboru Mělník mohou nově přijatí policisté nastoupit službu jako dopravní policisté nebo policisté pořádkové služby na obvodních odděleních. Těch je na Mělnicku sedm: Mělník, Neratovice, Kralupy nad Vltavou, Kostelec nad Labem, Horní Počaply, Lužec nad Vltavou a Mšeno.

Náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun náleží po uplynutí šestiměsíční zkušební doby všem nově přijatým policistům. Hlavní podmínkou pro přijetí je úspěšné absolvování přijímacího řízení, které se skládá z osobnostní, fyzické a zdravotní způsobilosti. Dalšími podmínkami přijetí jsou trestní bezúhonnost, české občanství, minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitní zkouškou, nebýt členem politických stran nebo hnutí a nevykonávat živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a nebýt členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost.