Například u malých plavidel se policie zaměřuje nejen na papíry jejich vůdců i lodí, ale také na technický stav lodí nebo zda lodivodi před plavbou nepopíjeli. Na vodních cestách jde o shodná pravidla jako na silnicích.

Letos opět pokračuje celostátní policejní projekt Bezpečně u vody. „Cílem kontrol nejsou pouze vůdci motorových plavidel, ale také provozovatelé nemotorových vodních sportů nebo řidiči vozidel, kteří často nechají svá vozidla po příjezdu k vodě odstavená, kde se jim zlíbí,“ říká Petr Koutný z Policejního prezidia.

Ambasadorem letošního ročníku Bezpečně u vody, zaměřeného tentokrát více na vodní sporty, je Matyáš Kulich, reprezentant České republiky ve Světovém poháru na jetsurfu.

Do projektu Bezpečně u vody se stejně jako v minulých letech zapojují i mělničtí preventisté, které lze potkat nejen na vodních tocích, ale i na koupalištích, v kempech nebo tábořištích. Připomínají lidem například zásady bezpečného koupání nebo nezbytné zabezpečení majetku a cenností při rekreačních aktivitách.

První člun získala mělnická policie do své vodní flotily před deseti lety, podívejte se na archivní video Deníku:

Nový člun mělnické policie. | Video: Petra Špitálská