Rychlost, předjíždění na plné čáře a zapírání. Tak se chovali řidiči při policejní dopravní akci, která se uskutečnila na silničním úseku mezi Mělníkem a Novou Vsí. Nedávno otevřená široká silnice totiž často láká šoféry k ignoraci dopravních předpisů.

Mělničtí policisté nasadili do boje proti „pirátům silnic“ techniku, o které nemají řidiči ani tušení. Kromě uniformovaných policistů ve služebních vozech, které všichni dobře znají, totiž po daném úseku silnice vyráželi i policisté bez uniforem v civilně vyhlížejících služebních autech, kterým přezdívají „oka“. „Po celém úseku dohlíželi na plynulost a bezpečnost silničního provozu,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová.

V civilně vyhlížejících autech navíc policisté používali videokamery, kterými zaznamenávali pohyb vozidel. „Pro přestupce, kteří se dušovali, že nic neprovedli, byl videozáznam s jejich prohřešky velkým překvapením,“ poznamenala Felgrová.

Během několika dopoledních hodin policisté na frekventovaném úseku zjistili čtyřicet dva přestupků. Šestnáct řidičů překročilo rychlost a třiadvacet jich předjíždělo v místech, kde to dopravní značení zakazuje.

Jeden z chycených řidičů na daném úseku silnice dokonce dvakrát předjížděl, kde neměl a navíc jel hodně přes povolenou devadesátikilometrovou rychlost. Mělničtí policisté navíc slibují, že se podobné neočekávané akce budou opakovat.