Test odolnosti má za sebou čtrnáctý ročník, v němž bojovalo šestnáct týmů mužů a pět týmů žen ze čtyř krajů a z Německa. Jejich členy byli policisté z pořádkových jednotek a ze zásahové jednotky i hasiči, ti dorazili z Mělníka a z boleslavské škodovky.

| Video: Youtube

Startovalo se u koupaliště u Mšena a cíl byl na parkovišti pod hradem Kokořín. Podle policejního mluvčího Pavla Truxy čekala na pětičlenné týmy mužů trať dlouhá zhruba 25 kilometrů s 20 stanovišti, ženy absolvovaly trasu patnáctikilometrovou. Úkoly na stanovištích byly zaměřeny na zdravovědu, silové disciplíny, orientaci v terénu, zdolávání výšek a vytrvalost.

„Na každém stanovišti čekal na účastníky jiný úkol, někde museli táhnout vozidlo, jinde zase lézt po zavěšeném žebříku mezi stromy, překonávat překážky, vyměnit kolo bez heveru a v několika případech i zachraňovat zraněné,“ uvedl Truxa.

„V odpoledních hodinách bylo jasno o vítězích. Vzhledem k náročnosti trati a jednotlivých disciplín byli ale vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili,“ poznamenal.

Vítězové

Muži

1. SPJ Ostrava
2. KPJ Pardubice
3. Územní odbor Beroun

Ženy

1. Územní odbor Kolín
2. Krajské ředitelství policie Pardubického kraje
3. Územní odbor Kladno