Již zavedená policejní akce je zaměřena právě především na prevenci bezpečnosti chodců v silničním provozu. „Konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům,“ připomněla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Podzimní část akce začala již v pondělí a pokračovat bude i na Mělnicku až do pátku. „Oddělení tisku a prevence nejprve ve spolupráci s dopravním inspektorátem vytipovalo rizikové přechody u základních škol v okrese. U těchto přechodů budou celý týden hlídkovat nejen dopravní policisté, ale i policisté obvodních oddělení,“ upozornila mluvčí.

Policisté v rámci akce také oslovují chodce, především předškoláky a školáky, a dotazují se jich na správné a bezpečné přecházení po přechodu. „Pokud chodci odpoví správně, obdrží malý dárek související s dopravní tématikou,“ dodala mluvčí.

V rámci Zebry vznikl také pracovní sešit pro děti, který je zaměřený na bezpečnost v silničním provozu i na bezpečnost osobní. Úkoly v něm jsou obtížností vhodné pro žáky 3. až 4. třídy.