„Zjistili jsme 51 dopravních přestupků. V příkazním řízení na místě jsme vyřešili 47 z nich a 4 jsme předali k vyřízení správnímu orgánu,“ shrnula mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Nejčastějším přestupkem byla skutečnost, že řidiči a jejich spolujezdci nepoužili bezpečnostní pásy. Šlo o 13 případů. Jedenáct řidičů pak během jízdy telefonovalo. Těchto přestupků se podle mluvčí dopustili řidiči zejména v Mělníku při průjezdu kruhových křižovatek. Zde dopravní policisté použili nejmodernější záznamovou techniku.

Zjištěny však byly i další „hříchy“. „Nevyhovující technický stav jsme zjistili u 11 vozů. Dva řidiči byli pod vlivem alkoholu. Jeden z nich měl navíc ještě pozitivní test na drogy,“ podotkla mluvčí a doplnila, že lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se řidič odmítl podrobit, proto jeho jednání bylo kvalifikováno jako přestupek, který vyřeší příslušný správní orgán. „To, že řídil, ač mu to bylo zakázáno, však řešili policisté jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve vězení může skončit až na dva roky,“ dodala Johnová.

Obdobné akce by měly na okrese probíhat i nadále.