„Matka mi dlouho nezvedá telefon, je vážně nemocná, mám strach, jestli se jí něco nestalo,“ tak zněl telefonát muže z Prahy, který se v pondělí večer obrátil na linku 156 s žádostí o pomoc. V tu chvíli ještě ani netušil, že jeho matka chtěla spáchat sebevraždu.

Operátorka tísňové linky vzápětí kontaktovala policisty z Horních Počapel, pod které Liběchov od poloviny loňského listopadu, kdy tam skončilo policejní oddělení, spadá.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého strážci zákona u domu, v němž žena žije, byli do sedmi minut.

„Na jejich výzvy v domě nikdo neotevíral, nedozvěděli se nic ani od sousedů. Pro důvodné podezření, že může být život ženy ohrožen, vnikli do domu, kde ji nalezli na zemi v bezvědomí,“ popsal Tichý.

Policisté ženu ve středním věku položili do stabilizované polohy a přivolali záchranáře, kteří ji převezli do mělnické nemocnice. Během chvíle bylo jasné, co se vlastně v jednom z liběchovských domů stalo. „Žena se pokusila o sebevraždu, kolem leželo mnoho obalů od léků, jimiž se předávkovala,“ konstatoval mluvčí a dodal, že v domě policisté nalezli dopis na rozloučenou.

Lidé z Liběchova se poté, co byla z úsporných opatření zrušena tamní policejní služebna, báli, že k nim pomoc nepřijede včas. Podle Tichého ale obavy mít nemusejí.

„Tento případ dokazuje, že tomu tak není. Policisté jsou schopni včas a kvalitně poskytnout občanům pomoc,“ doplnil.