„S dětmi čtvrtých tříd budeme hovořit o bezpečnosti v silničním provozu, například jak správně přecházet silnici či jak správně chodit po vozovce,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková. Vzhledem k blížícím se vánočním svátků a vítání nového roku svátkům se policisté zaměří také na prevenci v oblasti zábavné pyrotechniky. „Žákům policisté také vysvětlí rozdíl mezi Policií České republiky a městskou policií,“ poznamenala mluvčí s tím, že se dětem také připomene, kam volat v případě nebezpečí.

V rámci jedné z mnoha akcí preventivní činnosti mělnického policejního ředitelství se s policisty a strážníky setkají i žáci devátých tříd. U těch policie klade důraz na závažné problémy moderní doby. „Zaměříme se například na konzumaci alkoholu a drog či šikanu,“ upřesnila Mikulenčáková.

Podle mluvčí mohou s policií navázat spolupráci jakékoli školy mělnického okresu i jiné organizace, které se zabývají preventivní činností nejen dětí a mládeže, ale například u seniorů. „Veškeré informace o preventivních akcích poskytneme na telefonním čísle 974 876 208,“ řekla Mikulenčáková. Policisté spolu s kralupskou městskou policií do školy zavítají i příští pondělí.