Po několika letech příprav začala loni v Neratovicích růst nová poliklinika. Když před třemi lety město záměr představovalo, byly předpokládané náklady kolem sta milionů korun. Za tu dobu ovšem ceny téměř všeho stouply a částka výrazně narostla. Město však na její uhrazení nebude samo.

Jak Neratovice oznámily na svém webu, městu byly přiděleny dotace z ministerstva životního prostředí s finanční účastí Evropské unie z programu Operační program životního prostředí. Podle referentky veřejných zakázek a rozvoje města Ivany Pšeničkové jsou předpokládané celkové výdaje na stavbu přes 246,5 milionu korun, město přitom počítá s dotací v maximální výši 139,999 koruny.

U tůní u kralupské části Vltavy se usadili bobři.
U kralupských tůní se usadil největší evropský vodní hlodavec. Už staví hráze

Nová poliklinika se nachází v Urxově ulici, na výhodném místě, od železniční zastávky je to kousek, v sousedství sídlí záchranka a nedaleko je nemocnice.

Ve třech patrech bude čtyřiadvacet ordinací, lékárna, odběrové místo, optika nebo zdravotnické potřeby a kavárna. Jak už loni na podzim Deníku potvrdil starosta města Roman Kroužecký, všechny ordinace už mají budoucí nájemníky. Zázemí tam bude mít většina lékařů, kteří zatím působí v poliklinice v Kojetické ulici. Ta nepatří město a její stav přestává být pro účely zdravotnictví vyhovující.