Obyvatelé vesnice vnímají omezení různě. Většina místních seniorek s novým nařízením souhlasí. „Je to rozhodně dobře, takovou vyhlášku vítám,“ řekla včera reportérům Deníku jedna z nich.

Opačný názor na zákaz alkoholu měl muž, který právě na lavičce vedle autobusové zastávky popíjel krabicové víno. Na otázku, zda o nové vyhlášce ví, odpověděl, že zatím ne. Novinka ho však rozhodně nepotěšila.
„Myslím si, že je to každého svobodné rozhodnutí, když si koupím pivo nebo víno, mám právo si ho vypít, kde chci,“ řekl muž rozhořčeně.

Další obyvatelka Velkého Borku reportérům Deníku svěřila, že se na místní autobusové zastávce schází mládež, popíjí tam alkohol a kouří.
„Chodí také posedávat u sousední budovy bývalé jednoty. Dělali tam neskutečný nepořádek. Všude v okolí byly spousty poházených papírků, plechovek a dalších odpadků,“ tvrdila žena.

Starosta obce Josef Procházka nevyvrátil ani nepotvrdil, že byla vyhláška vypracována právě kvůli mladým lidem, kteří se na zastávce často scházejí a popíjejí. „Řešili jsme v obci problémy spojené s konzumací alkoholu na některých místech, a proto jsme se následně rozhodli k tomuto opatření,“ uvedl Procházka s tím, že vyhláška se vztahuje především na autobusové a vlakové zastávky ve všech částech Velkého Borku.

Ustanovení o zákazu pití alkoholu platí také v dalších částech vesnice, Skuhrově a Mělnické Vrutici.
Vyhláška se nevztahuje na prostranství zahrádek a předzahrádek umístěných například u restaurací nebo cukráren .
Podobnou vyhlášku mají už od loňského roku také v Neratovicích. Platí i pro příměstské části Byškovice a Mlékojedy. Na její dodržování dbá městská policie.