Věčné hity popových fanoušků Big In Japan nebo Forever Young mají naději slyšet návštěvníci letošního mělnického vinobraní, které se ve městě koná od 18. do 20. září.

Na hlavním koncertu sobotního večera bude totiž hrát diskotéková legenda osmdesátých let: německá kapela Alphaville.

Podle Radima Vajchra z mělnické komise vinobraní bude celý program letošních slavností hotový až na začátku července. Už teď je ale jistá sobota s Alphavillem, pátek s českou kapelou Kryštof a neděle se slovenskou rockovou skupinou Desmond. „Snažíme se získat i Chinaski,“ doplnil Vajchr.

Chinaski měli na vinobraní hrát už loni, po tragické smrti bubeníka Pavla Grohmana ale skupina na čas přestala koncertovat.

Přestože ještě není jasná celá nabídka letošního vinobraní, mohou návštěvníci počítat s hlavní scénou plnou hvězd. Tak je možná ani nezarazí zvýšené vstupné. Dvě stě korun. To je pro dospělé návštěvníky cena vstupenky na všechny tři dny letošních slavností.

Po loňských sto padesáti korunách jde o výrazný skok. „Tři roky vstupné nestouplo, teď je to ale nutné, abychom vinobraní ekonomicky zvládli,“ vysvětlil Vajchr.

Výhodnější jednodenní vstupné ani v letošním roce nebude. Náklady na takový systém by prý byly neúměrně vysoké k chabému výsledku. Vajchr připomněl, že podle statistik z minulých let si jednodenní vstupenky kupuje málo lidí.

Fanouškům Alphavillu, na jejichž české koncerty stávají lístky zhruba šest set korun, to asi nevadí. Co ale rodiče malých dětí, kterým jde jen o návštěvu pouti?

Čtěte zde.

Alphaville je německá skupina, která vznikla na začátku osmdesátých let minulého století v tehdejším západním Berlíně. Zakládající členové Marian Gold, Bernhard Lloyd a Frank Mertens se zaměřili na jevištní projev, záhy se ale přiklonili k ryzímu popu. Z tohoto období pocházejí jejich velké hity Big In Japan, Sounds Like A melody a Forever Young, což byl také původní název jejich skupiny. Franka Mertense nahradil Ricky Echolette, který kapelu opustil v polovině devatedesátých let. Od té doby zůstali v Alphavillu pouze Marian Gold a Bernhard Lloyd. S deskou Prostitute se Alphaville v devadesátých letech posunuli k rocku a zůstali u poprockové muziky. Marianu Goldovi je pětapadesát let a Bernhardu Lloydovi devětačtyřicet let. V posledních letech už v Česku několikrát koncertovali.