Od minulého týdne funguje ve městě dislokované poradenské pracoviště provozované obecně prospěšnou společností Centrum Alma. Zaměřuje se na práci s rodinami, které řeší především vztahové a výchovné problémy u dětí s rizikovým chováním, jež se může týkat i experimentů s nelegálními návykovými látkami.

Neratovická starostka Lenka Mrzílková uvedla, že poradenství je žádanou službou, přitom právě v této oblasti dosud žádná poradna ve městě provozována nebyla.

„Máme tu například dluhové poradenství, ze společnosti dTest k nám pravidelně jezdí zodpovídat otázky lidí z oblasti spotřebitelského práva. Nabízíme služby sociálně-právní poradny zaměřené na sociální, pracovní a procesní právo," připomněla s tím, že pracoviště Centra Alma nabízí ambulantní poradenství a psychoterapii pro rodiny i jednotlivce v obtížné životní situaci. „Je to zaměřeno i na problémy ve vztazích nebo týkající se závislostí, ať už gamblerství nebo užívání návykových látek," vysvětlila starostka.

Služby poradenského pracoviště jsou však určeny nejen výše zmíněným skupinám osob, ale také osobám vhodným k mediačnímu řízení či pracovníkům orgánu sociálně-právní ochrany dětí a jejich klientům.

Návštěvu poradny mohou doporučit také sociální pracovníci města. „Pokud se na ně někdo obrátí s žádostí o pomoc, mohou dotyčného poslat za odborníky. Lidé přitom nemusí někam složitě dojíždět, což je pozitivní," uzavřela Lenka Mrzílková.

Poradna je otevřená každou středu mezi osmou a šestnáctou hodinou v prvním patře městského úřadu v budově na náměstí Republiky, dveře číslo 110.