Pozorně sledovala českou pohádku Za humny je drak. Právě dráčka Mráčka totiž Michaela Kaiserová, která se v Horkách nad Jizerou učí cukrářkou, použila jako ozdobu svého dortu. Domů do Cítova si pak z cukrářské soutěže s názvem Ochutnejte sladkou Českou republiku odvezla krásné první místo.

Na soutěž, která byla součástí Food festivalu v pražské Troji, se také důkladně připravovala. Vítězství šikovné cukrářce samo do kapsy nespadlo. „Připravovala jsem se na to celý týden na praxi. Tři dny jsem doma z marcipánu a čokolády modelovala dráčka, aby dobře držel a byl pevný. Pak jsem si připravila dortový korpus, v pátek jsem to všechno sesadila a v sobotu jsme vyrazili na soutěž,“ líčí vítězka.

Pod jejíma rukama ale nevyrostl jen velký dort s drakem, jenž vyplazoval jazyk. Pro komisi musela připravit ještě jeho menší variantu, kde už dráček být nemusel. Ten pak rozdělila na šest kousků.

A co bylo uvnitř? „Korpus jsem plnila čokoládovou pěnou, tvarohovou náplní, byly tam i maliny a celé jsem to pokapala rumem,“ popisuje studentka třetího ročníku, kterou na jaře čekají závěrečné zkoušky.

Vítězství v Troji nebylo prvním úspěchem Michaely Kaiserové. V minulém školním roce zabodovala také na soutěži Gastro Hradec, kde si za svůj slavnostně ozdobený dort s tématem mořského světa vysloužila pomyslné stříbro.

A právě ve středu zamířila se svou mistrovou Alenou Pechlátovou na další cukrářské klání. „Jedeme na Gastro Junior Bidvest Cup do Klánovic. Michaela bude připravovat restaurační moučník,“ připomněla v úterý dopoledne učitelka odborného výcviku, která s Michaelou dobroty už tři týdny trénuje.

Do Klánovic ovšem nevezly hotové výrobky, nadějná cukrářka je tam připravovala přímo před zraky poroty. Měla na to pětačtyřicet minut.

„Budu dělat francouzský Tarte Tatin, pak podmáslový dortík s jahodovou omáčkou a lívaneček s mascarpone a lesní směsí,“ popsala před soutěží.

Michaela Kaiserová se na soutěž těšila. V úterý už na ni ale začala doléhat tréma. „Nejhorší ze všeho je asi to čekání. I když budu začínat hned ráno, pak budu muset celý den čekat na výsledky,“ doplňuje cukrářka z Cítova, kterou k jejímu sladkému řemeslu přivedla maminka.

Často s ní totiž pekla různé buchty a koláče, což ji přivedlo až do horeckého učiliště. „Říkala jsem si, že bych to mohla zkusit a v prvním ročníku mě to opravdu hodně chytlo,“ uzavírá Michaela.

Mladá cukrářka nakonec zabodovala i v Klánovicích, odkud si přivezla pomyslné zlato. Její dobroty tak ochutnají porotci v dalším kole soutěže.