Kralupy nad Vltavou se loučily se zakladatelem Kralupského televizního zpravodajství Zbyňkem Krátkým. Ten nečekaně odešel v pátek 26. dubna v pouhých 57 letech. Za svou kariéru, kdy televizní zpravodaj připravoval v letech 1995 až 2020, potkal a spolupracoval s mnoha lidmi. A s některými z nich navázal přátelství. Právě oni na jeho počest sestavili video, kde vzpomínají na Zbyňka Krátkého jako na férového člověka, který se snažil rozdávat radost.

Zdroj: Youtube

„Zbyněk byl audiovizuální nadšenec, který neváhal v domácím prostředí uprosit svou ženu Janu – a to dokonce na kolenou, aby se chopila druhé kamery! Netrvalo dlouho a do rodinné firmy se zapojil i syn Zbyňda a dcera Helenka. Mnohdy to neměli jednoduché. Místo mnoha dovolených se upgradovala technika, a když už se konečně někam jelo, tak i s kamerou, co kdyby něco," zaznělo ve smuteční řeči jeho dlouholetého spolupracovníka a kamaráda Jindřicha Kohma, který společně se Zbyňkem Krátkým natočil kolem pěti set televizních příspěvků.

První jízda nové elektrické jednotky RegioPanter PID s cestujícími. Vlak číslo 9622 odjel z pražského Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou.
Z Prahy do Kralup nad Vltavou: nový vlak RegioPanter vozí první cestující

„Zbyněk byl takový náš televizní táta,“ říká ve videu Karmela Spejchalová, která také dojemně zavzpomínala na to, jak ji Zbyněk Krátký poprvé zastavil s kamerou. Šla tehdy do první třídy a netušila, že se později stane jeho kolegyní.

Ačkoli dostával nabídky z České televize, nikdy je nepřijal. Vždy zůstal věrný svému městu, své profesi, která se pro něho stala, jak sám říkal, životním posláním. Za svou kariéru natočil okolo 8 500 televizních reportáží a několik dokumentárních filmů, slavné jsou například ty o povodních z roku 2002 nebo za hranicemi České republiky uznávaný průkopnický sportovní dokument o I. mistrovství světa juniorů v hokejbalu z roku 2000.