Přijdou balíky s vánočními dárky, objednanými v zásilkových službách nebo přes internet, včas? To je otázka, kterou se teď trápí hodně lidí.
Na Deník se obrátil čtenář, kterému na poště sdělili, že balík už do Vánoc k příjemci dorazit nemusí. „Byl jsem z toho docela překvapený, posílal jsem totiž balík na začátku listopadu," řekl nevěřícně Jan Havránek.

Prodejci sice své zboží odesílají během několika dnů, tedy mají-li ho právě na skladě, může se ale stát, že balík zůstane ležet na poště. Kvůli velké vytíženosti úředníků.

Česká pošta proto vydává každý rok zprávu o tom, kdy je vhodné vánoční balíky odesílat. Potvrdila to mluvčí pošty Marta Selicharova. „Nečekaně začal na Poště předvánoční nápor už v říjnu. Oproti stejnému měsíci loňského roku stoupl počet vnitrostátních balíkových zásilek o více než třicet procent. Přitom největší nárůst zásilek očekáváme jako vždy až v polovině prosince," uvedla.

Pro výjimečné objemy zásilek začala Pošta s předstihem posilovat doručovací službu. „Od konce října do poloviny listopadu jsme nabrali tři tisíce brigádníků," vysvětlila Marta Selicharová. Pokud počet balíkových zásilek poroste dále současným tempem, pošta pravděpodobně v předstihu upraví i otevírací dobu na větších pobočkách.

„S doručováním o víkendech Česká pošta počítá jako každoročně v případě potřeby až v průběhu prosince. Chceme, aby se všechny balíky dostaly včas 
k příjemcům," dodala mluvčí České pošty.