Při rvačce a následné střelbě před podniky v Neratovicích před čtrnácti dny zachránila život mladému muži dívka, která byla do celého incidentu zapletena. Poskytla mu první pomoc, když byl v bezvědomí, přestože jí v tu chvíli mířila na hlavu zbraň.

Vše se odehrálo v neděli 9. prosince kolem sedmé hodiny ráno na rampě před provozovnami diskotéky Anakonda a baru Zoo. Velmi tvrdě se tam popralo kolem dvaceti lidí, několik z nich skončilo v nemocnici, někteří i se střelnými zraněními.

Asi s nejvážnějšími poraněními skončil mladý muž, který zůstal během rvačky ležet na zemi v bezvědomí. Podle svědků přežil i díky rychlému zásahu mladé Alžběty Z., která si všimla, že začíná modrat. „Vyšla z podniku a jeden z útočníků jí držel zbraň u hlavy. Když si našeho kamaráda všimla, hned k němu přiskočila,“ řekl Mělnickému deníku Jiří Marek, kamarád dívky.

Zraněný mladík byl v bezvědomí a měl zapadlý jazyk. Ten mu Alžběta Z. vytáhla z krku a starala se o něho během probíhající vřavy okolo nich. „Záchranka u muže diagnostikovala vážný úraz hlavy,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Muže musela transportovat helikoptéra do nemocnice v pražských Střešovicích.

Dalších několik lidí převezli tehdy záchranáři do neratovické nemocnice, některé s podkožními střelnými zraněními. Jeden muž se zlomenou čelistí musel být také převezen do Prahy.

Jak přesně ke střetu došlo a proč nakonec někdo z účastníků bitky vytáhl střelnou zbraň, není jasné. Stále neznámé jsou i typy zbraní, které byly použity. „Policie čeká na odborné posouzení z oboru balistiky. Proto se vzhledem ke stádiu vyšetřování nemůže dále vyjádřit,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.