Svážejí totiž děti s postožením do školy. Podle vedoucí Maltézské pomoci v Mělníku Hany Šimkové řidiči každý den vozí zhruba deset dětí s pohybovým a dalším postižením. „Děti vozíme do Základní školy praktické a Základní školy speciální v Mělníku například z Neratovic, Kel či Velkého Borku. Naše koordinátorka dopravy dětí má svozové trasy naplánované tak, aby se projelo co nejméně kilometrů,“ poznamenala vedoucí mělnického centra.

Rodiče handicapovaných dětí dostanou informace o službách Maltézské pomoci, která jako jediná na Mělnicku dopravduje děti do škol, většinou právě ve školách. Najdou je i na webových stránkách organizace a na letácích.

Ročně stojí doprava několika dětípět set až šest set tisíc korun. „Mohlo by se zdát, že je to příliš vysoká částka, ale když se propočítají náklady za naftu, plat řidičů, opravy a další nutné výdaje, je jasné, že jsou náklady adekvátní. Mohly by být ještě vyšší, ale lidé, kteří u nás pracují, to dělají spíš z lásky k této práci než pro peníze,“ dodala Šimková.